Nukuteater Talleke

Nukuteater (näitlemine)

  Näitlemise töötuba.

  Kuidas elustada näiliselt liikumatut nukku? Kuidas välja mängida emotsioone, rõõmu ja kurbust, kui nuku nägu on kogu aeg muutumatu? Nukk ja näitleja on üks tervik. Ja kuigi nukunäitleja on tavaliselt peidus, ei vähenda see sugugi vastustus, mismoodi nukk laval liigub ja räägib.

  Näitlemise töötoas õpime eelkõige näitlemist erinevate nukkudega, mida tavaliselt etendustes kasutame. Kuid on etendusi, kus nukunäitleja on laval ise, päris ilma nukuta, seega jagame ka üldisi oskusi, mida vajab iga näitleja – oskust selgelt kõneleda, head mälu ja head kehakeelt. Selleks teeme diktsiooniharjutusi, meeskonnamänge. Töötoas õpime selgeks ühe väikese näidendi.

  Kristlik Nukuteater Talleke on tegutsenud juba 10 aastat. Asutati 2010a Tallinnas Eesti Lastemisjoni eestvedamisel. Meie repertuaaris on 7 etendust, mis kõik põhinevad Piiblilugudel. Nukunäitlejad on kõik vabatahtlikud, erinevate koguduste liikmed, kes on läbinud ka vastava koolituse. Oleme käinud esinemas ja läbi etenduste head sõnumit Jeesusest jaganud üle Eesti erinevates kogudustes, koolides ja lasteaedades.

  Töötoa juhendajad: Ere Tött , Kristiina Vallikivi; abilised: Lii Lainvoo, Hille Kotkas

   

  Ere Tött: Nukuteater Tallekeses algusest saadik ehk 10 aastat

  Töötan Eesti Joonisfilmis režissööri assistendi ja tootmisjuhina. Olen teinud lastetööd üle 15 aasta. Olen juhendanud näiteringi ja aidanud korraldada ning lavaküpseks saada mitmelgi  lastenäidendil. Meeldib kino, teater, kirjutamine, jalgrattasõit.

   

   

  Kristiina Vallikivi: Nukuteater Tallekeses  algusest saadik, 10 aastat, tegevjuht

  Olen kõigega seotud, mis puutub Nukuteater Tallekesse: mängin nii pulganukkude kui suurte nukkudega, olen õpetanud uutele näitlejatele nukkude liigutamist, vastutan tehnika ja dekoratsioonide eest. Igapäevaselt töötan lasteaias õpetajana. Olen kaastegev Eesti Lastemisjoni töös. Olen kohusetundlik, rõõmsameelne, abivalmis, saan hakkama igas olukorras.

   

   

  Hille Kotkas:  Nukuteater Tallekeses tegev 8-9 aastat

  Olen õppinud raamatupidamist aga töötan juba pikemat aega ühes suures rahvusvahelises ettevõttes logistika alal. Olemuselt optimistlik, igas olukorras lahenduste leidmisele orienteeritud, kiiresti kohanev, enamjaolt rõõmsameelne meeskonnamängija.

   

   

  Lii Lainvoo: Nukuteater Tallekeses algusest saadik ehk 10 aastat

  Hariduselt ökonomist, töötan pearaamatupidajana. Olen kaastegev Eesti Lastemisjonis ja olnud aastaid pühapäevakooli õpetaja. Hobid on mäsuusatamine, lugemine. Olen rõõmsameelne, aktiivne, abivalmis. Meeldib töö laste ja noortega